XV LO na zawodach walk robotów miniSUMO
Opublikowano dnia 19-04-2024 o godz. 03:16
Opracowanie: Maćkiewicz Marcin

W czwartek 18 kwietnia uczniowie naszej szkoły wystartowali w zawodach walk robotów klasy miniSUMO zorganizowanych przez Politechnikę Bydgoską.

Jest to rodzaj zawodów, w których walczą autonomiczne roboty na arenie zwanej dohyo. Ich celem jest zlokalizowanie, zaatakowanie i zepchnięcie z maty przeciwnika.

Robot minisumo musi spełniać poniższe kryteria:

Do zawodów zarejestrowanych zostało 77 drużyn z czego 53 drużyny zbudowały roboty które stoczyły ze sobą walkę.

Naszą szkołę reprezontowały dwa zespoły w składzie:

1. Oliwia Olbryk i Maria Górny z robotem Hugo Boss
  2. Wiktor Wójtowicz i Ksawery Czapiewski z robotem 1984

Po kilku godzinach potyczek nasz robot Hugo Boss zajął 2 miejsce w grupie wygrywając 6 z 7 stoczonych walk, a robot 1984 wygrał 5 z 8 walk.

W konkursie przyznana została również nagroda główna i dwa wyróżnienia za najlepszy projekt i prezentację robota.

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz robot Hugo Boss zdobył wyróżnienie w tej kategorii. GRATULUJEMY!

Niestety Oliwia i Maria za 2 tygodnie kończą naukę w naszej szkole, ponieważ są w klasie maturalnej.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w przyszłorocznej edycji zawodów zapraszam do sali 208 w każdą środę w godz. 14.40 - 16.00.

Opiekun: Marcin Maćkiewicz