Hasło:
  Nie masz konta? Zapomniałeś/aś hasła? ZAREJESTRUJ SIĘ lub ZMIEŃ HASŁO
ZAPISY DO XIV EDYCJA TURNIEJU
RUSZAJĄ W LUTYM 2015 ROKU!
TURNIEJ ORGANIZOWANY W RAMACH BYDGOSKIEGO GRANTU OŚWIATOWEGO PRZEZ
XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE PRZY WSPÓŁPRACY UNIWERSYTETU KAZIMIERZA WIELKIEGO
Informacje o konkursie

Fordoński Turniej Wiedzy Algorytmicznej organizowany jest od 2002 roku w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego przez XV Liceum Ogólnokształcące przy współpracy Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy .

Skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej, która lubi wyzwania i zabawę na wysokim poziomie. Daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w rozwiązywaniu problemów algorytmicznych, układaniu wydajnych algorytmów i pisaniu programów.

Składa się z dwóch etapów.

Etap I polega na udzieleniu odpowiedzi na pytania testowe jednokrotnego wyboru, a także na rozwiązaniu zadań problemowych poprzez ułożenie wydajnego algorytmu. Wyłania 16 finalistów po 8 z kategorii szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne*.

Etap II - polega na samodzielnym rozwiązaniu zadań algorytmicznych za pomocą wybranych przez uczniów narzędzi i kompilatorów. Odbywa się on na Wydziale Matematyki UKW.

Cel główny:

• Popularyzacja stosowania algorytmiki wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.
  • Promowanie uczniów wyróżniających się uzdolnieniami informatycznymi.
  • Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności.

Cele szczegółowe (operacyjne):

1. Kształcenie umiejętności myślenia algorytmicznego.
  2. Stymulowanie aktywności poznawczej uczniów informatycznie uzdolnionych.
  3. Integracja zespołów uczniowskich i nauczycielskich.
  4. Popularyzowanie wykorzystania komputera do rozwiązywania problemów.
  5. Stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu algorytmiki.

* Ilość finalistów uzależniona jest od ilości uczestników konkursu oraz wyników jakie osiągnęli w I etapie konkursu. Może być ona inna od deklarowanych powyżej ilości w poszczególnych kategoriach.

Jesteś 31227 osobą odwiedzającą stronę konkursu

Data wejścia: 2017-09-22      Godzina wejścia: 22:24:49      IP: 54.156.69.204